Kāzas ziemā

ziemas kazas

Kāzas ziemā. Kādēļ cilvēki izvēlas laulāties ziemā ? 
Nereti kāzās vasaras periodā ar viesiem vai jauno pāri rodas šāds vai līdzīgs dialogs:

– Un ko tu dari ziemas periodā ?
– Bildēju.
– Ko ? Fotosesijas ?
– Pārsvarā kāzas.
– Kā kāzas ? Kāzas ziemā ? Vai tad kāds arī precas ?!

     Jā, precas. Kāzas ziemā tas ir kas īpašs… Tāpat kā Ziemassvētki un to gaidīšanas laiks, tā arī kāzas ziemā saistās ar devu mistērijas. Starp mums kāzu fotogrāfiem katras kāzas ir kā svētki – kā jubilejas. Bet ziemas kāzām ir tāda īpašā sajūta, ka viss ir citādi un citādos apstākļos, ar citādu plānošanu, līdz ar to tie ir arī papildus apstākļi kreatīvismam.

      Daudziem no mums ziema asociējas ar aukstām tumšās naktīm. Periodu, kad lielāko dienas daļu mēs pavadam telpās – darba vietās, mājās – siltumā. Šis ir kontrastu laiks. Jo siltumu mēs novērtējam tikai tad, kad ir aukstums. Tādēļ šo fizioloģisko faktoru var izmantot, kā priekšrocību kāzām ziemā. Piemēram radot dabisku siltuma sajūtu un romantisku atsmofēru sveču gaismās. Silts buljons pirms kāzu galda, vai aromātisks krustnagliņu karstvīns iespējams tiks vairāk novērtēts kā auksts mohito kokteilis vasaras tveicē. Arī dekorāciju un noformējuma ziņā ziemas kāzas ir pavisam citāda pasaule.kāzas-ziemā-ziema_0002
     Viena daļa no pāriem, kuri izvēlas kāzas ziemā atzīst, ka izvēle pa labu šim lēmumam ir finansiālu apstākļu dēļ, jo, ja neskaita pašu Ziemassvētku un Jaunā gada laiku, tad gan fotogrāfiem, gan viesu namiem, gan muzikantiem un citiem kāzu procesā iesaistītajiem, ir zemākas cenas salīdzinot ar cenām sezonā. Bet otra daļa pāru atzīst, ka tā ir mīlestība pret šo gadalaiku un burvība, ko tā nes.      Kā mēs zinām, tad salīdzinot ar ikdienu, laiks kāzās mēdz kustēties sprinta režīmā. Tapēc kā lielāko trūkumu kāzām ziemā var uzskatīt īsāku diennakts gaišo laiku. Tas nozīmē, ka būtu jāpievērš īpaša uzmanība kāzu dienas plānojumam, lai pirms tumsas iestāšanās paspētu vēlamās aktivitātes un, protams, veikt fotosesiju. Tā kā savās fotogrāfijās nereti mēdzu piešķirt mazu devu sireālisma, tad ziema, sniegs un baltā bezgalība palīdz sasniegt vēlamo “winter wonderland” pasakas efektu. Tajā galvenie pasakas varoņi – jaunais vīrs un jaunā sieva aicina kopējā kāzu ceļojumā. Un baltā krāsa – kā vienojošais elements, ar ko asociējam gan kāzās, gan ziemu, kopā rada gaišuma un viegluma pasauli. Attiecībā uz aksesuāru izvēli vai tematiskajām fotosesijām, tad ziemā fantāzijai var raisīt vaļu; sniega kaujas, sniega “eņģelīši”, kamanas, haskiju pajūgs, lāstekas, pikas, divvientulīgā sildīšanās baltas nekurienes vidū vai vienā vārdā – ziemas prieki! Mīlestība protams silda, taču līdz noteiktai robežai. Tapēc noteikti vajadzētu būt sagatavotiem karstiem dzērieniem termosā, siltiem plediem vai segām, kuras uzmest virsū fotosesijas starpbrīžos. Lai bildēšanās process nebūtu mokošs, un vienmēr aplūkojot jūsu kāzu fotogrāfijas tajās nav manāma drebošā apakšlūpa un sasalušas emocijas, bet gan savstarpējā siltuma un prieka emocijas.

kāzas-ziemā_0001
kāzas-ziemā_0002

ziema

ziemassvetku kaazas

baltas ziemas kazas

kazas sniegaa