Kāzu fotogrāfs | Kā izvēlēties kāzu fotogrāfu ?">Kāzu fotogrāfs | Kā izvēlēties kāzu fotogrāfu ?


Kāzu fotogrāfs | Kā izvēlēties kāzu fotogrāfu ? 

Kāzu fotogrāfs Einārs Freimanis | Kā izvēlēties kāzu fotogrāfu | Ieteikumi fotogrāfa meklēšanā

 

Kāzu fotogrāfs Einārs Freimanis – Ieteikumi kāzu fotogrāfa meklēšanā

Jūs gatavojaties precēties nākamgad vai tuvākajā nākotnē, bet vēl nezinat, kurš ir piemērotākais kāzu fotogrāfs tieši jūsu vajadzībām ? Ieguldītais laiks kāzu fotogrāfa meklēšanas un atlases procesā ir proporcionāls tam cik svarīgas jums ir kāzu fotogrāfijas. Zemāk ir saraksts ar kritērijiem, kurus būtu vēlams apsvērt pirms algojat kāzu fotogrāfu. 

 

1// CENA

Mēs visi zinam, ka fotogrāfu izcenojumi mēdz būt ļoti dažādi. Cena bieži vien ir svarīgākais kritērijs fotogrāfa izvēlē, bet cena noteikti nedrīkst būt vienīgais kritērijs. Pārāk bieži mēs dzirdam šausmu stāstus no pāriem, kuri pieņēmuši lēmumu kāzu fotogrāfa izvēlē pamatojoties tikai uz cenu, vai taupības nolūkos kāzas bildē onkulis, kuram arī ir profesionāls fotoaparāts… Iznākums visbiežāk – vilšanās . Tapēc labāk fotografēšanu uzticēt profesionālim – cilvēkam, kam kāzu foto ir maizes darbs un ar pieredzi no vismaz 30 kāzām. Cilvēki mēdz izvirzīt prioritātes kāzu budžeta dalīšanā, un koncentrē izdevumus tieši kāzu dienai, taču bieži vien neaizdomājas, ka fotogrāfijas būs tā vienīgā vērtīgā lieta, kas saglabāsies arī ilgi pēc kāzām un palīdzēs atcerēties to kā jūs jutāties. Tapēc reizēm rodas jautājums – vai piecstāvīgas kāzu tortes izvēle ir vērtīgāka par skaistām fotogrāfijām un atmiņām, kas paliks uz mūžu?

2// PERSONĪBA

Kāzu fotogrāfs ir vairāk kā tikai fotogrāfs – šis, iespējams nepazīstamais cilvēks, būs kopā ar jums jūsu privātajā notikumā no rīta līdz vēlam vakaram. Fotogrāfa personība var noteikt toni jūsu kāzu dienai, tapec būtu jāapzinās kādas personības fotogrāfu jūs meklējat – intravertu vai ekstravertu. Intraverts fotogrāfs visbiežāk darbojas fotožurnālistikas stilā, ir neredzams visu dienu un ļauj visiem dienas notikumiem ritēt dabīgo gaitu, fiksējot svarīgos un emocinonālos notikumus. Savukārt ekstraverts fotogrāfs iesaistīsies sarunās, jokos un tādā veidā palīdzēs remdēt pirmskāzu stresu, taču ekstraverta personība visas dienas garumā var emocionāli nogurdināt jauno pāri. Pirms algojat kāzu fotogrāfu noteikti būtu vēlams tikties ar fotogrāfu “zem sešām acīm” un pārspriest dažādus jums interesējošus jautājumus un sarunas laikā izprast vai fotogrāfa personība atbilst jūsu kritērijiem. Liela loma arī ir pirmskāzu fotosesijai. Pirmskāzu fotosesija stiprina saikni starp fotogrāfu un jauno pāri un kalpo kā ģeneralmēģinājums kāzu fotografēšanā. Pirmskāzu fotosesijas laikā jūs varat vēlreiz pārliecināties vai fotogrāfijas un fotogrāfa personība atbilst jūsu izvirzītajām prasībām.

3// FOTOGRĀFIJAS. FOTO APSTRĀDE. FOTO APSTRĀDES STILS

Fotogrāfijas runā par pašu fotogrāfu. Katram fotogrāfam ir savs darba stils un rokraksts ar kura palīdzību mēs varam identificēt katra fotogrāfa darbus. Jāsaprot, ka fotogrāfs ir radošas profesijas pārstāvis, kurš vēlas paust savu unikalitāti. Ja vienā vietā tiktu savākts liels skaits fotogrāfu un katram no viņiem būtu jānofotografē konkrēta scēna – varat būt droši, ka katrs fotogrāfs to izdarītu unikāli un visas fotogrāfijas atšķirtos (skata leņķis, gaismas leņķis, kadrējums, tonis un apstrādes tehnika). Pirms izvēlaties kāzu fotogrāfu, būtu vēlams aplūkot vairāku fotogrāfu darbus un saprast, kāda stila fotogrāfijas vēlaties. Nepareizi būtu noalgot fotogrāfu “A” un kā prasību izvirzīt bildes kādas ir fotogrāfam “B”, tikai tapec, ka fotogrāfs “B” prasa augstāku cenu. Ļoti maz iespējamības, ka fotogrāfa “A” fotogrāfijas būs tuvu tādas kā fotogrāfam “B”.

Viena lieta ir fotografēt, otra – fotogrāfiju apstrāde. Abas lietas prasa radošu izpausmi, kas kopumā veido unikālu fotogrāfiju. Ir kāzu fotogrāfi, kuri neapstrādā kāzu fotogrāfijas nemaz- atdod kāzu fotogrāfijas diskā jau nākamajā vai tajā pašā dienā. Šo fotogrāfu galvenais arguments – bildes ir dabīgas un bez “fotošopa”. Būtībā tas ir līdz galam nepabeigts darbs, jo kaut minimāli, bet katra fotogrāfija ir koriģējama – kadrējuma , asuma, krāsas, ekspozīcijas, toņa korekcijas. Nemaz nerunājot par retušu – nevēlamu objektu likvidēšanu vai ,piemēram, pumpiņu likvidēšana, kura ir uzradusies uz līgavas vai līgavaiņa sejas dienu pirms kāzām. Pilnas kāzu dienas fotogrāfiju apstrāde prasa 2-3 reizes lielāku laika resursu kā pats bildēšanas process.

4// SERVISS UN PAPILDPAKALPOJUMI

Tāpat kā mēdz būt cenu atšķirība, tāpat ir iespējama atsķirība servisa un papildus pakalpojumu klāstā.
Piemērs. Kāzu fotogrāfs “A” piedāvā kāzu fotogrāfēšanu un “linku” ar bildēm. Fotogrāfs “B” savā komplektā iekļauj –  visu fotografīju pēcapstrādi un atlasi, otru fotogrāfu (asistentu), kāzu albumu ar individuāli veidotu maketu, slideshow no kāzu dienas, pirmskāzu fotosesiju, augstas izšķirtspējas un zemas izsķirtspējas failus, failu nodošanu stilizētā USB datu nesējā.
Šajā piemērā fotogrāfa “B” pašizmaksa pakalpojuma sniegšanai vien ir augstāka kā fotogrāfa “A” peļņa.

– – –

Ņemot vērā visus iepriekš minētos kritērijus varat būt diezgan droši, ka nebūsiet kļūdījušies vai vīlušies savā kāzu fotogrāfa izvēlē. Būtisks ieteikums ir arī atcerēties to, ka kāzu fotogrāfs jārezervē laicīgi. Un ar laicīgi ir domāts nevis mēnesi, divus vai pat trīs pirms gaidāmajām kāzām, bet vēlākais pus gadu pirms. Jo pastāv ļoti maza iespēja, ka pašos karstākajos un pieprasītākajos datumus (  piemēram – jūlija un augusta sestdienas ) pieprasīts kāzu fotogrāfs nebūs rezervēts jau vismaz pus gadu iepriekš. Vairums fotogrāfu plāno un organizē kāzu grafiku uz nākamo gadu vēl tekošās sezonas periodā.