Pāra fotosesija – Attiecību dzirkstele

       Pāra fotosesija. Šķiet, ka galvenais mērķis šīm fotosesijām ir tikai bildes, bildes un vēlreiz bildes. Tas ko varam saglabāt sev albumos vai atrādīt sociālajos tīklos. Taču mēs nemaz neaizdomājamies – pāra fotosesija tā ir arī lieliska kopēja pieredze pašam pārim un tas ir pasākums jaunām emocijām, jaunai kopējai pieredzei, kas neapšaubāmi stiprina pāra attiecības.
       Kā es to zinu ? Strādājot jau vairāk kā desmit gadu ar dažādiem pāriem es redzu cik saviļnoti un emocijām pārpildīti ir pāri pēc sesijas. Tā ir kā mini terapija, jo, lai iegūtu īpaši skaistas un emocionālas fotogrāfijas, komunikācijas ceļā ir jāspēj atslēgt pāra iekšējo pasauli.  Kad redzem rezultātu var rasties priekštats, ka fotogrāfs tikai “klikšķina” un ķer skaistos mirkļus, kurus pāri paši sev uzbur. Šis priekštats ir maldīgs. Strādājot ar pāriem – podziņas un rullīši uz fotoaparāta, jeb fotografēšanas tehniskā puse vienmēr būs otrajā plānā. Un ar laiku es arvien vairāk izprotu psihologa lomu darbā ar pāriem vai cilvēkiem kopumā.
       Tapēc, ja ir kāds veids, kā iedot papildus pozitīvismu un dzīvību pāra attiecībās, tad tas noteikti būs kopēja fotosesija. Un ne vienmēr tai ir jābūt pirmskāzu fotosesijai. Jo pirms kāzām pāru attiecībās tāpat ir eiforijas virpulī un, ja tā var teikt, augstākajā emociju punktā. Mēs varam uzdāvināt viens otram fotosesiju gluži tāpat, lai izkrāsotu pelēkās dienas, vai atzīmētu kādu svarīgu kopā būšanas gada dienu!